Hrabovská dolina sa nachádza na okraji mesta Ružomberok len pár minút chôdze od centra mesta. Hrabovo sa nachádza v tomto priestore pod Veľkou Fatrou. Tento priestor už tunajší ľudia využívali pre odpočinok a športovanie už dávno. Budovali v začiatkoch len prístupové cesty a turistické dráhy pre peších. Hrabovo sa stalo známym turistickým cieľom až po postavení lanovky a lyžiarskeho strediska Malinô Brdo, ktoré láka turistov ako magnet počas celého roka aj zo zahraničia.

Čo všetko nájdeme v Hrabovskej doline?

Hrabovské jazero

Na spodnej časti doliny sa nachádza Hrabovské jazero, ktoré tu veľmi dobre poslúži v lete na plávanie a rôzne druhy vodných športov, vrátane rybolovu a v zime ľudia to využívajú na korčuľovanie. Jazero poskytuje okrem spomínaných služieb aj pocit romantiky a estetický zážitok z prostredia. Okolo jazera je vybudovaný náučný chodník, ktorý sa využíva na prechádzky a na vybudovaných stanovištiach sú zverejnené na tabuliach vedomosti o okolitej prírode.

Ubytovanie

Neďaleko tohto jazera sa nachádzajú rôzne ubytovacie priestory pre turistov, kde medzi najznámejších patrí apartmánový hotel Fatrapark 2 aj s reštauráciou, kde turisti okrem dobre vybavených izieb nájdu aj príjemný personál.

Skipark Malinô Brdo

Od hotela Fatrapark 2 na 1OO m sa nachádza lyžiarske stredisko Malinô Brdo o ktorom sa aj najviac píše. Skipark je vybudovaný premyslene s kvalitnými zjazdovkami, ktoré sa pravidelne udržujú. Nájdete tu všetko potrebné čo potrebujete pre dobrú lyžovačku. Je tu veľa dráh aj s vysokým prevýšením. Pri vstupe do skiparku pri parkovisku je vybudované ďalšie turistické lákadlo formou lanovej dráhy.

 Lanová dráha Tarzánia Hrabovo je určená pre milovníkov výšok, ktorí tu môžu šplhať a presúvať sa po lanách v korunách stromov po lanovej dráhe. Tu dostanete horolezecký výstroj aj s prilbou a pod vedením odborných inštruktorov prekonávate jednotlivé prekážky.

Bikepark Malinô Brdo

Pomocou lanovky pre lyžiarske stredisko môžete si vlastné alebo zapožičané bicykle si vyviesť na najvyšší bod dráhy a po určených cestách sa spúšťať dolu do údolia. Získate tu krásne zážitky. Okrem bicyklov tu môžete vyskúšať aj terénne kolobežky.

Turistické trasy – riadne vyznačené aj s označením cieľov lákajú aj tých najmenších turistov aj s rodičmi, ktorí tu nájdu nevšedné zážitky.

Priamo v Hrabovskej doline je ešte mnoho ďalších turistických lákadiel a preto neváhajte nás tu vyhľadať a objavte tu skryté možnosti zážitkov.