V oblasti okresného mesta Ružomberok sa nachádzajú vynikajúce možnosti na zimné radovánky formou lyžovania, snowboardingu, sánkovania, korčuľovania a podobne. V zimnom období množstvo snehu na svahoch Veľkej Fatry láka turistov na kvalitné lyžovanie vo vybudovaných lyžiarskych strediskách. Skipark Malinô Brdo sa nachádza neďaleko Ružomberka v Hrabovskej doline s veľmi dobrým a rýchlym prístupom.

O tomto lyžiarskom stredisku už počul každý z nás a podobne to pozná aj väčšina lyžiarov osobne. Pripomeňme tu ,že keď prichádzame do Ružomberka od Banskej Bystrice prechádzame cez Donovaly, kde je takisto vybudované kvalitné, známe lyžiarske stredisko. Vzdialenosť medzi strediskami je len 23 km.  Počet lyžiarskych stredísk  v tejto oblasti je oveľa vyšší.

Technické parametre skiparku Malinô Brdo je veľmi kvalitné. Samotné stredisko sa nachádza v nadmorskej výške od 567 m – do 1209 m, to znamená skoro 700 m prevýšenie dráhy medzi najnižším a najvyšším bodom dráhy. Toto prevýšenie predurčuje lyžiarske stredisko na využívanie aj s najskúsenejšími lyžiarmi. Skipark so svojim vybavením patrí medzi najmodernejšie na Slovensku, kde nájdete vysoký štandard služieb a kvalitný servisný program.

Lyžiari tu môžu si vybrať y 12-ich dráh, môžu sa vyviesť do vyšších polôh s využitím lanoviek a vlekov, ktoré značne urýchlia výstup.  Lyžiarske dráhy sa delia podľa náročnosti terénu, ktorým musia sa prispôsobiť aj lyžiari. Na menej náročnom teréne je vybudovaná lyžiarska škola, kde pod vedením skúsených inštruktorov sa môžu učiť deti, ale aj dospelí. So zakúpenými skipasmi na celú dobu lyžovania urýchlite plynulú prevádzku strediska.

Okolo strediska sú vybudované aj turistické cesty, ktoré v zimnom období sa využívajú hlavne na bežecké lyžovanie a k tomu sú organizované aj súťaže.

Zážitky na bežkách pri prekonávaní terénnych stupňov sú neopakovateľné a napĺňajú bežkárov s krásnymi dojmami. Tí, ktorí si chcú korčuľovať môžu si využívať zamrznutý povrch Hrabovského jazera, ktoré v lete turisti využívajú skôr na plávanie.

Neďaleko od vstupnej brány skiparku Malinô Brdo, asi 100 m sa nachádzajú ubytovacie zariadenia Hrabovskej doliny. Nájdete tu apartmánový hotel Fatrapark 2 aj s reštauráciou, kde okrem ubytovania tu nájdete aj vynikajúci personál, ktorý Vám uľahčí pobyt v prekrásnom prostredí s dobrými službami.